Masz dziecko z alergią pokarmową?

Masz dziecko z alergią pokarmową?
Twoje dziecko jest alergikiem lub podejrzewasz u niego alergię? Chcesz sprawdzić, ile wiesz na ten temat? Chcesz wiedzieć jak lepiej radzić sobie z problemem? Weź udział w ogólnopolskim sondażu wśród rodziców dzieci z alergią pokarmową.

To pierwsza tego typu akcja mająca na celu określenie skali problemu wśród dzieci. Raport z wynikami będzie ogólnie dostępny.

Wiedza jest bezcenną bronią w walce z alergią. Warto poświęcić kilka minut i odpowiedzieć na pytania zamieszczone pod linkiem.

*Pytania sondażu *
dotyczą najważniejszych problemów, z jakimi zmagają się rodzice dzieci chorych na alergię pokarmową. To rodzice wiedzą najlepiej, jakim koszmarem stało się życie rodziny, odkąd dziecko cierpi na alergię. To oni znają jej najważniejsze objawy, zmagają się z nieprzespanymi nocami, niepokoją się o dalszy rozwój swojej pociechy, podczas zakupów, czytając etykiety, nieustannie tropią alergeny.

Zahamuj marsz alergiczny

Wyniki sondażu pomogą ocenić, jaka jest wiedza rodziców na temat alergii pokarmowej, bo to oni powinni rozpoznać tę chorobę jak najwcześniej – by zahamować u dziecka tzw. marsz alergiczny. Jego typowym przykładem jest rozwój astmy oskrzelowej (najcięższej postaci alergii) u osób, które w dzieciństwie miały objawy alergii pokarmowej (najczęściej pod postacią atopowego zapalenia skóry).

JAK LECZYĆ ALERGIĘ POKARMOWĄ?
To pytanie rodzice chorych dzieci zadają sobie najczęściej. Sondaż pomoże również sprawdzić, czy rodzice wiedzą, jak łagodzić objawy alergii pokarmowej, jak pomóc dziecku, dla którego jedynym sposobem na dokuczliwe swędzenie jest drapanie, często do krwi. Obecnie najlepiej udokumentowane efekty w leczeniu alergii pokarmowej daje stosowanie diety eliminacyjnej. Czasami jednak sama eliminacja pokarmu nie pomaga.
W tym kontekście niezwykle interesujące wydają się opublikowane niedawno wyniki badań klinicznych zespołu profesor Bożeny Cukrowskiej z Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Naukowcy udowodnili, że probiotyki wspomagają profilaktykę, łagodzenie objawów i leczenie alergii. Z badań tych wynika jednak, że największą skuteczność w walce z alergią wykazują „dobre bakterie” pochodzące z obszaru geograficznego, w którym są stosowane.

POLSKIE SZCZEPY
Jedynym probiotykiem rodzimej produkcji, znajdującym się na rynku polskim, który posiada badania kliniczne, jest mieszanina trzech szczepów bakterii: Lactobacillus casei ŁOCK 0900, Lactobacillus casei ŁOCK 0908 i Lactobacillus paracasei ŁOCK 0919, czyli preparat Latopic.
To właśnie producent tego preparatu, IBSS Biomed, przygotował ogólnopolski sondaż przeprowadzany wśród rodziców dzieci z alergią pokarmową. Weź w nim udział, a później zapoznaj się z wynikami. Twoje doświadczenia mogą pomóc chorym dzieciom. Doświadczenia innych rodziców – mogą pomóc Twojemu dziecku i Tobie. Napisz, jakie masz problemy i jak sobie z nimi radzisz. Sondaż.