Zapobiegaj alergiom

Jak racjonalnie zapobiegać chorobom alergicznym? Jak zostać świadomym rodzicem - świadomym konsumentem? Jakie decyzje podejmować w kuchni, podczas remontów domu, wyposażając mieszkanie, robiąc porządki? Jak zapobiec alergiom u dzieci i problemom z astmą?

Kliknij w hiperlinki w poniższych działach tematycznych i dowiedz się, jak powinna wyglądać profilaktyka alergii i astmy u dzieci.

ALERGIE U DZIECI
Jakie są najczęstsze przyczyny chorób alergicznych u dzieci? czyli wszystko co rodzic wiedzieć powinien


PROFILAKTYKA W CIĄŻY
Niezbędnik przyszłych matek Czy już w tym okresie można zapobiec alergii u dziecka? Czego unikać, a co warto stosować? Jakie mity dotyczące odżywiania czy unikania alergenów obaliła współczesna nauka?

ALERGIE POKARMOWE
Jak unikać alergii pokarmowej i diagnozować objawy? Jakie produkty mogą być dla dziecka alergenami pokarmowymi? Jak dobierać diety eliminacyjne przy nietolerancji mleka, glutenu, ryb, jaj, orzechów, nietolerancji histaminy? Jakie zamienniki stosować bez uszczerbku dla domowego budżetu? Jakie przepisy kulinarne na atrakcyjne i smaczne potrawy wykorzystać przy diecie eliminacyjnej u dzieci?

SKÓRA ALERGICZNA
Jak sobie radzić z problemami skóry atopowej u dziecka? jak diagnozować pokrzywki, wysięki, suchą pękającą skórę? Jakie dermokosmetyki warto stosować i jak pielęgnować skórę atopową jak wzmacniać barierę hydrolipidową skóry?

ASTMA U DZIECI
Jak unikać astmy? Przyczyny, diagnozowanie, diety eliminacyjne, zapobieganie. Dlaczego dzieci z astmą zamiast zwiększyć aktywność fizyczną unikają jej, nawet na szkolnych zajęciach w-f? Ile jest w tym winy przewrażliwionych rodziców? Co zaostrza astmę?


ZDROWO UBRANY MALUCH
Czy wszystkie ubranka i buty dla dzieci są zdrowe? Kiedy mogą szkodzić i na co zwracać uwagę podczas zakupów?

REAKCJE UCZULENIOWE na pylące rośliny, alternaria i cladosporium
Jak zapobiegać problemom wziewnym? Poznaj pylące rośliny – diagnozuj objawy pyłkowicy, śledź kalendarz pylenia. jak spaliny, CO2 wpływają na rozwój alergii? I dlaczego burzowa pogoda jest niezdrowa dla astmatyków?


ODCZULANIE NAJMŁODSZYCH
Co powinniśmy wiedzieć o odczulaniu? – bezpieczna i skuteczna immunoterapia w różnych formach, podjęzykowa, donosowa, zalecana już od 5 roku życia, a nawet u młodszych dzieci.


TESTY na REAKCJE ALERGICZNE U DZIECI
Jakie testy przeprowadzić, by mieć zdiagnozować alergie pokarmowe, wziewne czy skórne?


NIEŻYTY NOSA I ZATOK
Jak sobie radzić z katarem alergicznym i problemami zatok? – co wywołuje alergiczny nieżyt nosa? jak diagnozować objawy? jak je leczyć już u najmłodszych dzieci? czy z kataru siennego się wyrasta?


PIEKĄCE OCZY
Co powinniśmy wiedzieć o alergicznym zapaleniu spojówek? Czy szczypiące oczy to problem tylko z pylącymi roślinami i kurzem? Co jeszcze powoduje takie objawy?

PIERZEMY BEZ DETERGENTÓW
Jak rozwiązać problem skutecznego prania bez detergentów? I co może zaszkodzić w środkach do prania? Czy eko-kule i orzechy do prania sprawdzają się? Co działa w środkach hipoalergicznych i antyroztoczowych?


SPRZĄTAMY BEZ ALERGENÓW
Jakie zamienniki środków chemicznych zastosować z powodzeniem, by uwolnić dom od szkodliwych substancji chemicznych?

PUPIL DLA JUNIORA
Czy małe dzieci powinny mieszkać ze zwierzętami? Czy to bezpieczne? Czym jest alergia na sierść – a raczej podszerstek, naskórek i ślinę zwierząt? Jak rozwiązać problem odzwierzęcych alergenów w domu? i czy kontakt z kotami i psami jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

ZDROWY DOM DLA MALUCHA
Jak uchronić dom przed alergenami?
Rozprawić się skutecznie z kurzem ? a także z grzybami i pleśniami? Jak stworzyć przytulne wnętrze, dobrać nieszkodliwe rośliny doniczkowe czy przeprowadzić zdrowy remont który nie zaszkodzi zdrowiu dziecka i innych domowników?


ZDROWE PODRÓŻOWANIE
Jak przygotować się do podróżowania z dzieckiem, by podróż była przyjemnością, a nie zdrowotnym problemem? Co ze sobą zabrać w podróż, jak przygotować samochód, o czym pamiętać w pociągu i samolocie?


POZBĄDŹ SIĘ ALERGII NA WAKACJACH
Dokąd udać się z małym alergikiem, astmatykiem? Gdzie można całkiem uniknąć alergenów i czym jest haloterapia? A gdzie wyleczyć alergie pokarmowe i wziewne? Jak wybrać zdrowe miejsce na urlop z dzieckiem?

AKTYWNOŚĆ NAWET DLA NIEMOWLĄT
Jak zdrowo zorganizować aktywność dziecku i jak aktywnością fizyczną wzmocnić układ odpornościowy? Kiedy korzystanie z pływalni jest niezdrowe i jakie są zalecenia lekarzy? Kiedy zmiany klimatu mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie malucha?


Z KSIĘGARSKIEJ PÓŁKI
Poradniki dla rodziców o alergiach oraz o gotowaniu dla dzieci na diecie eliminacyjnej Blisko 100 poradników o alergii oraz książki kucharskie.


CZYM LECZYĆ ALERGIE U DZIECI?
Jakie leki, maści, aerozole są zalecane dzieciom z problemami alergicznymi? Które mogą stosować najmłodsi, a które są dozwolone po ukończeniu 6 czy 12 roku życia?