Walczymy z chorobami układu oddechowego u dzieci

Walczymy z chorobami układu oddechowego u dzieci
Co dzień tysiące razy wdychamy i wydychamy powietrze. Niestety nikt z nas nie ma możliwości przebywania non stop w otoczeniu czystego świeżego powietrza, a wręcz przeciwnie - większość dnia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach

Kurz, pyłki, roztocza, dym, sierść zwierząt i szereg innych alergenów stanowią więc niemal nasze naturalne środowisko, często groźniejsze dla zdrowia niż to na zewnątrz. Problem ten dotyczy nie tylko nas samych, ale przede wszystkim dzieci, których organizm dużo łatwiej chłonie szkodliwe substancje.

Alergie i choroby układu oddechowego występujące u dzieci stały się plagą naszych czasów. Okazuje się, że bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na stan zdrowia najmłodszych ma mikroklimat panujący w mieszkaniu, niestety siedlisku bakterii, wirusów, alergenów i wszelkich innych zanieczyszczeń. Chłonność organizmu na zanieczyszczenia jest tym większa, im powietrze, w którym przebywa dziecko jest mniej wilgotne.

Jak szkodzi nam suche powietrze?

Często odczuwamy, że negatywnie wpływa na delikatne śluzówki, ale nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, jak dotkliwe mogą być jego skutki. Przestają prawidłowo pracować mechanizmy, chroniące drogi oddechowe przed zewnętrznymi zagrożeniami – pojawia się katar i uciążliwy kaszel. Organizm staje się bezbronny, przesuszona staje się także skóra, która zaczyna swędzieć i piec. Dzieci reagują wtedy najczęściej rozdrażnieniem, zmęczeniem i mają kłopoty z zasypianiem.

Co poza nawilżaniem?

Niemal standardowym wyposażeniem mieszkań młodych rodziców stały się nawilżacze powietrza – coraz częściej będące pierwszym pomocnikiem w ochronie zdrowia ich dzieci. Nic jednak błędnego. Samo nawilżanie bowiem nie rozwiązuje problemu. To prawda, daje odczuwalny komfort, nie niweluje jednak zanieczyszczeń powietrza.
Nie tylko nawilżanie powietrza, ale także jego oczyszczanie powinno stanowić podstawę starań rodziców nad utrzymaniem optymalnego dla zdrowia klimatu w mieszkaniu. Oczyszczacze kompleksowo dbają o otaczające nas powietrze – jest ono nie tylko oczyszczane, ale także odpowiednio nawilżane. Wyłapują nawet najmniejsze drobinki, zapobiegając rozwijaniu się zarazków i roztoczy – przyczyny wielu alergii. Co ważne – na przykład oczyszczacze proponowane przez firmę Sharp, uruchamiają się samoistnie w momencie pojawienia się w powietrzu kurzu lub innych zanieczyszczeń, pracując przy tym niezwykle cicho, co jest rzadkością wśród popularnych oczyszczaczy.

Technologia dla zdrowia maluchów

Oczyszczacze powietrza, oprócz opisanych powyżej funkcji, spełniają także inne funkcje. Sprzęty Sharp posiadają dodatkowo kilka filtrów, w tym filtr HEPA z kontrolą mikrobiologiczną, które jeszcze lepiej dbają o najwyższa jakość otaczającego nas powietrza. Przykład stanowi oczyszczacz KC-6500E. Łączy on w sobie funkcję oczyszczania i nawilżania z technologią PlasmaclusterTM, która pozwala usunąć z mieszkania unoszące się w powietrzu pyłki i inne szkodliwe substancje.

Zatrzymuje kurz, eliminuje alergeny (pyłki, roztocza, cząstki sierści czy piór zwierząt), neutralizując przy tym wirusy. Czyste i wilgotne powietrze w pokoju pozwoli prawidłowo funkcjonować śluzówkom, łagodzi kaszel i podrażnienia. Zapewni naszym dzieciom tym samym spokojny sen i pomoże swobodniej oddychać w trakcie dnia.
To tak, jakby przebywać w lesie, gdzie non-stop otacza nas krystaliczne, rześkie powietrze i to bez względu na porę roku.

Czytaj więcej o technologii Plasmacluster

Oczyszczacze powietrza oraz generatory jonów Plasmacluster firmy Sharp otrzymały nagrodę Mother’s Selection Award jako wyróżniające się produkty w kategorii sprzętu AGD. Wszystkie nagrodzone tytułem urządzenia Sharp zdobyły najwięcej głosów spośród ocenianych w tej kategorii produktów kilku marek. Plebiscyt przeprowadzono wśród wymagającego grona klientek – matek.

Nagrodę „Mother’s Selection Award”

przyznała firmie Sharp organizacja non-profit – Japońskie Stowarzyszenie Matek (Japan Mother’s Society). Oficjalne przyznanie nagrody odbyło się podczas konferencji prasowej zorganizowanej 27 maja 2011 w Międzynarodowym Dniu Matki.

O zwycięstwie produktów Sharp zadecydowały ich właściwości czyniące z domowego otoczenia przyjazny klimat dla dzieci i dorosłych. Efektywnie wspomagają one oczyszczanie powietrza z krążących w nim alergenów i wirusów. Dzięki czemu matki mogą ustrzec swoje dzieci przed częstymi przeziębieniami, ale także alergią. Oczyszczacze i generatory jonów Plasmacluster dodatkowo pomagają w walce z kurzem i zarodnikami grzybów unoszącymi się w powietrzu w naszych domach.


Waldemar Pokora, Product Manager w Sharp Electronics Poland skomentował ten sukces – nagrodę przyznało chyba najbardziej wymagające grono konsumentek, jakim są mamy. Dobitnie podkreśla ona unikalność i korzystne działanie opatentowanej przez Sharp technologii. Wyróżnienie to jest także potwierdzeniem wyników naszych wieloletnich badań nad Plasmacluster. Sharp posiada bowiem certyfikaty wielu japońskich i międzynarodowych ośrodków naukowych, które w szeregu testów i badań wydały pozytywne opinie na temat samej technologii oraz urządzeń ją wykorzystujących. Są wśród nich: oczyszczacze i nawilżacze powietrza, generatory jonów, klimatyzatory, chłodziarki, odkurzacze oraz pralki.

Polecamy także –