Agnieszka Wieczorek

Agnieszka Wieczorek
Specjalistyczny Sklep Alergika www.alergia.med.pl

Kilka rad dotyczących zakupów poszczególnych kategorii produktów antyalergicznych:

W odniesieniu do produktów antyalergicznych pamiętajmy że samo słowo “antyalergiczny” często zresztą nadużywane, nie oznacza że produkt posiada jakikolwiek certyfikat poświadczający ten opis.
Wypytajmy więc sprzedawcę co to oznaczenie oznacza dla interesującego nas produktu.

Wybierając pościel zwróćmy uwagę, gdzie jest produkowana, jaki ma skład i temperaturę prania ( dla alergików polecana jest pościel z temperaturą prania powyżej 55 stopni, wtedy bowiem giną roztocza kurzu domowego), wybierajmy wyroby medyczne z opiniami klinicznymi i certyfikatami lub przynajmniej testowane dermatologicznie i licencjonowane.
W zależności od rodzaju alergii ale również od preferencji Klienta ( wysokość poduszki czy temperatura panująca w sypialni) sprzedawca powinien dobrać pościel z odpowiednich materiałów i oczekiwanych właściwościach.

Jeżeli jest to kosmetyk prośmy o udostępnienie szczegółowego składu o ile nie jest podany.
Bezpieczny skład to z pewnością produkty bezzapachowe, nie zawierające barwników, konserwantów czy stabilizatorów, z PH zbliżonym do PH naszej skóry. Wybierając kosmetyki czy naturalne środki czystości tzw. ekologiczne, upewnijmy się czy nie mamy ( czy nasze dzieci nie mają) uczulenia na któryś ze składników np. minerały używane w kosmetyce kolorowej dla dorosłych czy nie drażnią nas zapachy np. lawendy…
Nowoczesne linie eco oparte na wyciągach z roślin i owoców są często bardzo dobrze tolerowane przez alergików, warto jednak zawsze upewnić się czy jest dla naszej rodziny odpowiednio bezpieczny.

Wybierając sprzęt AGD jak odkurzacz czy oczyszczacz powietrza tu również zwracajmy uwagę na naszego dostawcę stawiając na rzetelność, a nie tylko na cenę. Dopytajmy o okres gwarancji, punkty serwisowe, sposób załatwiania ewentualnych reklamacji i zwrotów. Zwracajmy uwagę na parametry produktu, badania pod kątem przydatności dla alergików oraz certyfikaty. Czytajmy opinie innych użytkowników które łatwo znaleźć w sieci. Śmiało podpytujmy też o zdanie własnego alergologa!

Pamiętajmy że dobry zakup posłuży nam na lata, zaoszczędzi czas i pieniądze. Kupujmy więc świadomie i w zaufanych miejscach!