Reni Jusis

Reni Jusis
- wokalistka, autorka książki "Poradnik dla zielonych rodziców".

Decyzje, które podejmujemy każdego dnia i uważamy za mało istotne, mają znaczące konsekwencje dla życia naszych rodzin i naszej planety. Dlatego warto żyć i wychowywać dzieci świadomie i ekologicznie – w trosce o zdrowie i jakość życia przyszłych pokoleń.

Ekologiczne macierzyństwo kosztuje jedynie decyzję, by zacząć wychowywać świadomie. Dużo kosztowniejsze mogą być następstwa nieprzemyślanych wyborów.

W moim przeświadczeniu ważniejsza jest jakość, a nie ilość. Jeśli więc przeciętnej polskiej rodzinie uda się wdrożyć do życia choć jeden lub kilka ekologicznych zwyczajów to już na tym wszyscy zyskujemy, np. polepsza się zdrowie naszej rodziny i stan naszego środowiska.

Wszystkie moje działania proekologiczne również mają na celu profilaktykę schorzeń alergicznych, które są prawdziwą plagą. Odżywiając się zdrowo i ekologicznie, jak również unikając szkodliwych
substancji w codziennym życiu możemy przyczynić się do profilaktyki alergii, co jest jak wiemy dużo tańsze i przyjemniejsze niż leczenie.

Bardzo ciesze się, że są akcje takie, jak: “Świadomi Rodzice – Zdrowe Dzieci”, które wspierają inicjatywy ekologiczne i związane ze zdrowym żywieniem dzieci.